تبلیغات
سایت تخصصی اخبار ومطالب حقوقی «حقوق یار» حقوقدانان سابق - معاون اول قوه قضاییه:طرح وكیل خانواده در قوه قضاییه در دست بررسی است

معاون اول قوه قضاییه كه به منظور معرفی رییس كل دادگستری استان به سمنان سفر كرده، گفت: خانواده و مسائل حقوقی خانواده از مباحثی است كه در قوه قضاییه مورد توجه است و طرح وكیل خانواده با همراهی ...

 

معاون اول قوه قضاییه كه به منظور معرفی رییس كل دادگستری استان به سمنان سفر كرده، گفت: خانواده و مسائل حقوقی خانواده از مباحثی است كه در قوه قضاییه مورد توجه است و طرح وكیل خانواده با همراهی مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی با بیان اینكه حكم در حل مشكل خانوادگی همان حكمیت است، تصریح كرد: شوراهای حل اختلاف بستر مناسبی برای حل مشكلات از طریق صلح و سازش است.

رییسی با بیان اینكه قاضی و قضا و حكم دادگاه آخرین راه حل در این گونه مسائل است، گفت: توجه به مسائل حقوق خانواده، تحكیم نظام اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به راهكارهایی كه قوه قضاییه برای حل مشكلات خانوادگی در نظر گرفته است، افزود: نه در نظام تربیتی اسلام و نه در واقعیات اجتماعی حل مشكلات خانواده از ابتدا به حكم دادگاه نیست.

وی اظهاركرد: بهترین راه حل در زمینه مشكلات خانوادگی فرموده قرآن است كه می‌فرماید ركن در خانواده مودت و رحمت است.